Mennyi a valószínűsége a 14 hasábos TOTÓn a 11 találatnak?2012. jún. 7. 11:54
1/3 anonim válasza:
mivel 3lehetőség van hasábonként, és egy helyes mindig, ezért a 11 találatos valószínűsége:
P=(1^11*2^3)/3^14
1^11 a 11 eltalált, a 2^3-n meg a 3 olyan, amire a nem helyes 2 ből vmeiket toltad
2/3 anonim válasza:
11 találat valószínűsége:
(14 alatt a 11)*(1/3)^11*(2/3)^3
Az előző válaszoló lehagyta a (14 alatt a 11)-et ha jól látom. 14 hasábból azt a 11-et, amit eltaláltunk ennyi féleképpen lehet kiválasztani.
Ez a rész: (1/3)^11*(2/3)^3
ugyanaz, mint amit ő írt, csak a 3^14-ennel való osztást bevittem a zárójelbe.
Ugye:
(1/3)^11*(2/3)^3=1^11*2^3/3^14
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat
2012. jún. 7. 13:28