Hogyan tudnám megoldani a következő valőszínűségszámítási példát?

Mennyi a valószínűsége a 14 hasábos TOTÓn a 11 találatnak?
2012. jún. 7. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:

mivel 3lehetőség van hasábonként, és egy helyes mindig, ezért a 11 találatos valószínűsége:

P=(1^11*2^3)/3^14

1^11 a 11 eltalált, a 2^3-n meg a 3 olyan, amire a nem helyes 2 ből vmeiket toltad

2012. jún. 7. 12:10
 2/3 anonim ***** válasza:

11 találat valószínűsége:


(14 alatt a 11)*(1/3)^11*(2/3)^3


Az előző válaszoló lehagyta a (14 alatt a 11)-et ha jól látom. 14 hasábból azt a 11-et, amit eltaláltunk ennyi féleképpen lehet kiválasztani.


Ez a rész: (1/3)^11*(2/3)^3

ugyanaz, mint amit ő írt, csak a 3^14-ennel való osztást bevittem a zárójelbe.


Ugye:

(1/3)^11*(2/3)^3=1^11*2^3/3^14

2012. jún. 7. 12:23
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat
2012. jún. 7. 13:28