8sinx*cosx+cosx=5 ez lenne a feladat. Próbálkoztam már sokféle lehetőséggel köztük a wolframalphaval is de nem sikerült olyan megoldást találnom amit értek is. Aránylag jó vagyok matekból de ez most valahogy nem megy. Ha lehet olyan választ írjatok ami áttekinthető.2012. jún. 3. 17:24
1/2 anonim válasza:
2*sin x*cos x=sin 2x
Vagyis ez átírható így:
4*sin 2x+cos x =5
Ugye sin 2x<=1 és cos x<=1.
Vagyis a bal oldal csak úgy lehet 5, ha
sin 2x=1 ÉS cos x=1
cos x=1, az ugyebár x=0+k*360
sin 2x=1
2x=90+l*360
x=45+180*l
x-re egyszerre kell teljesülnie, hogy
x=0+k*360
x=45+180*l
Ilyen x viszont nincs.
Egy excel segítségével ellenőrizhető, hogy a bal oldal maximuma valóban csak 4,72. Ami szintén azt mutatja, hogy nincs megoldása a feladatnak.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jún. 3. 17:55