Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi a számossága a következ...

Mennyi a számossága a következő halmazoknak?

Figyelt kérdés

a) a véges 0-1 sorozatok halmazának?

b) a racionális számokból álló véges sorozatok halmazának?

d) a racionális számokból álló végtelen sorozatok halmazának?



2012. máj. 27. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
végtelen
2012. máj. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ki tudnád fejteni, hogy jöttél erre a következtetésre?


Köszi

2012. máj. 29. 09:16
 3/5 anonim ***** válasza:
végtelen racionális szám van 0-1 intervallumon is (már ha az azt akarta jelenteni), így aztán már az 1 elemű sorozatok száma is végtelen, hát még a többeleműeké.
2012. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem, a 0-1 sorozat nem arra utal, hogy mennyi racionális szám van a 0-1 számok között.


Néhány ötletem:


a) megszámlálhatóan végtelen számosságú

a halmaz elemei:

0, 1, 00, 01, 10, 11, 000, 001, 010, 100, 011, 101, 110, 111, 0000, 0001, ...


azaz az elemek sorozatba rendezhető és megszámlálhatóan sokan vannak, ezáltal számossága megszámlálhatóan végtelen.


(szerintem ez jó megoldás)


De mi a helyzet, ha a "végtelen 0-1 sorozatok" halmazának a számosságára vagyok kíváncsi?


b) megszámlálható, mert sorozatba rendezhetőek. De sajnos nem tudom, hogy hogyan rendezem sorozatba.


c) kontinuum a megoldás, de sajnos a miértjét még nem tudom.


Köszönöm előre is a segítséget.

2012. máj. 29. 09:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja értelek. Akkor ha ez is kell, a, b megszámlálható, c nincs is, d pedig szerintem szintén megszámlálható! Miért is ne volna megszámlálhaó? Megszámlálható számosságú elemből variálsz össze megszámlálható számú elemet.
2012. máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!