Függvény 9. osztály. Segítene valaki?


A feladat: ábrázolni ezt: f(x)= 2√x-4

értelmezési tartomány megadása, zérushely, szélsőérték.

Nem értem ezt a gyök x dolgot....


2012. jún. 6. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

gondolom a gyökjel végig az x-4 re vonatkozik

ha logikusan akarod megcsinálni az ábrázolás, ábrázolsz először egy gyök x fv-t, aztán egy gyök (x-4)-t, ami ugyanaz, mint a gyök x, csak eltolod 4 egységgel jobbra az eredeti gyök x fv-t

aztán pedig a gyök (x-4) fv helyettesítési értékeit megszorzod 2vel és úgy ábrázolod, és meg is van


értelmezési tartomány: gyök alatt nem leeht negatív, tehát x-4>=0, vagyis x>=4 (nagyobbegyenlő jel akar lenni)

zérushely 2gyökalatt(x-4)=0 osztasz kettővel, négyzetreemelsz, hozzáadsz négyet zérushely -> x=4 (ha akarod helyettesíts viszza, és kijön a 0)

szélsőérték: a fv ábráról is látszik, h csak minimuma van, szal szélsőérték minimum hely x=4, minimum érték y=0

ennyi

2012. jún. 6. 17:24
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jún. 6. 17:25