8.feladatról lenne szó, és ezen múlik az ötösöm... és ha a fizikám nem lesz ötös akkor ugrik a kitűnő címem (:( )pedig eddig végig megtartottam... tehát viszonylag nagy a tét. Ha valaki tud segíteni nagyon nagyon megköszönném. Ezek a feladatok:


1, : Egy motor másodpercenként 4000 J munkát végez. Mennyi a teljesítménye?


2, : Egy szobai ventilátor 20 perc alatt 40 kJ munkát végez. Mennyi a teljesítménye?


3, : Egy 60kg tömegű ember 30 perc alatt ment fel a 200 m magas dombra. Mennyi munkát végez? Mennyi volt a teljesítménye?


4, : Egy bekapcsolt elektromos merülőforraló 100 W teljesítményű.Mennyivel változtatja meg környezetének energiáját 1 perc alatt?


5, : Egy 60 W-os elektromos izzón létrejött energiaváltozásnak csak 5%-a kapcsolatos a fénykibocsájtással,a többi a környezet belsőenergia-változásával egyenlő. Mennyivel növekszik másodpercenként a bekapcsolt izzólámpa környezetének belső energiája?


6, : Egy ló teljesítménye 300 W. Mekkora munkát végez egy óra alatt?


7, : Egy ember teljesítménye 75 W. Mennyi idő alatt végez el 450 kJ-nyi munkát?


8, : Mennyi idő alatt végez egy 1,6 kW teljesítményű gép 4800 J munkát??


Köszönöm előre annak aki segít!


2012. jún. 5. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:

1. P=w/t = 4000/1 = 4000 W


2 P= w/t = 1200/40000 =0,03 W


3.W = m*g*h = 600*200*10 vagy pontosan 600*200*9,8 = 1200 Kj vagy 1176 Kj munkát végez. P =w/t 1200000/1800 = 666.6 W vagy 653,3 W


4.W=P*t= 100W * 60s =6000 J


5.Az, hogy az izzószál teljesítménye 60W, az azt jelenti, hogy másodpercenként 60 J energiát ad le, amelynek 95%-a a környezetet melegíti (növeli annak belső energiáját), míg a fennmaradó 5% fordítódik ténylegesen a fénykibocsátásra. Az úgynevezett hasznos teljesítménye, tehát ami a világításra fordítódik az 60 * 0,05 = 3 W, tehát a fennmaradó 57 W mind a környezetet melegíti. Az 57 W azt jelenti, hogy egységnyi idő alatt (1 s) 57 J energiát bocsát ki


6.W = p*t = 300*3600 =1080000 W


7.T = W/P = 450000/75 = 6000 s


8. T = W/P = 4800/1600 = 3s



Amúgy ha ezeket nem tudod nem adnám meg az 5-t.

2012. jún. 5. 19:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Úristen, köszönöm szépen :) ... Nos, de tudom, órán hibátlanul megy, csak mivel holnap 4 témazárót + 2 kis dolgozatot írunk, így nem marad időm kiszámolni :( Mindegy, így is nagyon szépen köszönöm! :)
2012. jún. 5. 20:25