Hogyan lehet az egyenleteknél összevonni a müvelet jeleket? Help!


Matek vizsgám lesz,és minden számolást az egyenleteknél bukom el.

plusz+minusz=?

minusz+plusz=?

plusz+plusz=?

minusz+minusz=?

plusz.minusz=?

minusz.plusz=?

plusz.plusz=?

minusz.minusz=?

a pont az a szorzást jelképezni.és ha még tudtok irni valami olyat,ami az egyenletek megoldásában segitene azt megköszönném.

elöre is köszi


2012. jún. 2. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

plusz+minusz=pluszból kivonod a mínuszost.


pl.5+(-2)=5-2=3


minusz+plusz=mínuszhoz hozzáadod a pluszt


pl.-2+3=1.de -5+2=-3,szóval lehet negatív szám is


plusz+plusz=plusz


minusz+minusz=a mínuszosból kivonod a másik mínuszost


-3+(-3)=-6


plusz.minusz=mínusz


minusz.plusz=mínusz

plusz.plusz=plusz


minusz.minusz=plusz

2012. jún. 2. 15:32