Matek vizsgám lesz,és minden számolást az egyenleteknél bukom el.
plusz+minusz=?
minusz+plusz=?
plusz+plusz=?
minusz+minusz=?
plusz.minusz=?
minusz.plusz=?
plusz.plusz=?
minusz.minusz=?
a pont az a szorzást jelképezni.és ha még tudtok irni valami olyat,ami az egyenletek megoldásában segitene azt megköszönném.
elöre is köszi
2012. jún. 2. 15:08
1/1 anonim válasza:
plusz+minusz=pluszból kivonod a mínuszost.
pl.5+(-2)=5-2=3
minusz+plusz=mínuszhoz hozzáadod a pluszt
pl.-2+3=1.de -5+2=-3,szóval lehet negatív szám is
plusz+plusz=plusz
minusz+minusz=a mínuszosból kivonod a másik mínuszost
-3+(-3)=-6
plusz.minusz=mínusz
minusz.plusz=mínusz
plusz.plusz=plusz
minusz.minusz=plusz