Hetedikes Matematika Algebrában segít valaki?


A következő egyenlet részletes megoldása kéne...

[link]


Daum Equation Editor-ral (weboldal) meg lehet oldani a választ... Előre is kössz!


2012. jún. 2. 15:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Hupsz... Elírtam... Nem EGYENLET, hanem EGYENLŐTLENSÉG...
2012. jún. 2. 15:03
 2/5 A kérdező kommentje:
Új link: [link]
2012. jún. 2. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:

A törteket közös nevezőre kell hozni.

Nevezők: 6-3-2: Legkisebb közös többszörös: 6. Ez lesz a közös nevező.


(3x+7)/6+(2x)/6 >= 3*(x-1)/6


Az x/3 úgy lett 6 a nevező, ha a NEVEZŐT és a SZÁMLÁLÓT is beszorzom 2-vel.

(x-1)/2-nél 3-mal kellett szorozni.


Most mindkét oldal megszorzom 6-al:

(3x+7)+(2x) >= 3*(x-1)


[ha kiszámoltad a legkisebb közös többszöröst, akár egyből is be lehet szorozni, de azt hiszem, így átláthatóbb a dolog.)


(3x+7)+(2x) >= 3*(x-1) /bal oldalon öszevonok, jobb oldal zárójel felbontása

5x+7 >= 3x-3 /-3x

2x+7 >=-3 /-7

2x >= -10

x>=5

2012. jún. 2. 16:24
 4/5 anonim válasza:
nem -5??
2012. jún. 3. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:
De természetesen igazad van.
2012. jún. 3. 20:25