Meg tudná valaki oldani ezt a feladatot?? Sehogy sem udok rájönni.... :/

2012. máj. 31. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Parcialis integralassal kell.


int(f'g)dx = fg - int(fg')dx

ahol f, g fuggvenyek x-ben


Ha pl f = sinx es g = 2x-5, akkor:

f'g = (cosx)·(2x-5)

fg = (sinx)·(2x-5)

fg' = (sinx)·2


vagyis:

int(2x-5)(cosx)dx = (sinx)(2x-5) - int(2sinx) = (2x-5)sinx + 2cosx + konstans

2012. máj. 31. 19:07
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem is tudod mennyit segítrttél! :))
2012. máj. 31. 22:28
 3/3 A kérdező kommentje:
Mellesleg, ha érdekel valakit: Letettem a vizsgát 7esre. Ez a legrosszabb jegyem, de csak 22en raktuk le a 300ból, úgyhogy büszke vagyok magamra... :D
2012. jún. 23. 11:43