Ágóka90 kérdése:

6.3g tömegű He gáz hőmérséklete (-12.2) 0C -ról 8.5 0C -ra változik. Mennyi hőt vesz fel (ad le) a gáz a folyamat közben? (Előjelre figyelni! )

Hogy kell ezt kiszámolni?

2012. jún. 2. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:

E=m*c*delta T


c a fajhő, azt ki kell keresni.

c=14,3 J/(g*C)

delta T=T1-T0=8,5-(-12,2)=20,7

m=6,3 g (mivel a fajhő grammban van megadva, ez is gramm, ha a fajhő J/(kg*C), akkor át kell váltani kilóba.


E=14,3*20,7*6,3=1865 J


c a fajhő, azt ki kell keresni.

2012. jún. 2. 11:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. jún. 2. 12:10