Hogy kell ezt kiszámolni?2012. jún. 2. 10:28
1/2 anonim válasza:
E=m*c*delta T
c a fajhő, azt ki kell keresni.
c=14,3 J/(g*C)
delta T=T1-T0=8,5-(-12,2)=20,7
m=6,3 g (mivel a fajhő grammban van megadva, ez is gramm, ha a fajhő J/(kg*C), akkor át kell váltani kilóba.
E=14,3*20,7*6,3=1865 J
c a fajhő, azt ki kell keresni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. jún. 2. 12:10