Nem tudom, hogy ezt hogyan csináljam. Addig eljutottam, hogy megrajzoltam, meg kiszámmoltam az AB vektort, de az új koordinátákat hogy kapom meg? Harmadolás?2012. jún. 1. 22:23
1/4 anonim válasza:
Csináld úgy, mintha a keletkező szakaszod AB'-lenne, aminek a B pont a felezőpontja. Felírhatod, hogy x1+x2 osztva 2-vel = 7
ebből csak az x2 ismeretlen, mert az x1=0
aztán y1+y2 osztva 2-vel = -10
majd ugyanez a másik oldalon is
2/4 anonim válasza:
szóval igen, lényegében harmadolás
3/4 anonim válasza:
Nagyon jó az vektorosan is, ahogy elkezdted:
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a segítségeteket, végül egyszerűen úgy csináltam, hogy (Ax+Bx')/2=Bx
azóta haladtam is, itt a feladat az, hogy kétszer van meghosszabbítva mindkét irányban önmagával.
gondolom ezt ugyanígy megoldhatom több lépésben, de az hosszú, viszont az a képlet is helytáll, ami az osztópontos, nem?
mégpedig az, hogy x=(qa1+pb1)/p+q ; y=(qa2+pb2)/p+q
de ezt hogy helyettesítsem ilyen esetben?
a p és q az arányok?
2012. jún. 2. 00:21