Az AB szakaszt mindkét irányban meghosszabbítjuk önmagával. Új végpontok koordinátái? A (0;1) B (7;-10)

Nem tudom, hogy ezt hogyan csináljam. Addig eljutottam, hogy megrajzoltam, meg kiszámmoltam az AB vektort, de az új koordinátákat hogy kapom meg? Harmadolás?
2012. jún. 1. 22:23
 1/4 anonim válasza:

Csináld úgy, mintha a keletkező szakaszod AB'-lenne, aminek a B pont a felezőpontja. Felírhatod, hogy x1+x2 osztva 2-vel = 7

ebből csak az x2 ismeretlen, mert az x1=0

aztán y1+y2 osztva 2-vel = -10

majd ugyanez a másik oldalon is

2012. jún. 1. 23:36
 2/4 anonim válasza:
szóval igen, lényegében harmadolás
2012. jún. 1. 23:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó az vektorosan is, ahogy elkezdted:

[link]

2012. jún. 1. 23:55
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a segítségeteket, végül egyszerűen úgy csináltam, hogy (Ax+Bx')/2=Bx


azóta haladtam is, itt a feladat az, hogy kétszer van meghosszabbítva mindkét irányban önmagával.


gondolom ezt ugyanígy megoldhatom több lépésben, de az hosszú, viszont az a képlet is helytáll, ami az osztópontos, nem?


mégpedig az, hogy x=(qa1+pb1)/p+q ; y=(qa2+pb2)/p+q


de ezt hogy helyettesítsem ilyen esetben?

a p és q az arányok?

2012. jún. 2. 00:21