(5-3x) ^2=25 Hol rontottam el?


25-9x=5 /-25

-9x=-20 /*-1

9x=20 /:9

x1=20/9


-25+9x=5

9x=30

x2=30/9


a megoldás szerint 0 , 10/3


2012. máj. 31. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ott, hogy (5-3x)^2 = 25-30x+9x^2, ugyanis (a+b)^2=a^2+2ab+b^2
2012. máj. 31. 23:22
 2/9 A kérdező kommentje:
visszavonom a kérdésemet
2012. máj. 31. 23:22
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

(5-3x) ^2=25


-->

(5-3x) =5 -->x=0


VAGY


(5-3x) =-5 -->x=10/3



Bocs, de a te felírásod úgy hülyeség ahogy van.

5-3x -ből nem lehet 25-9x-et csinálni, az egy hülyeség.

2012. máj. 31. 23:24
 4/9 anonim ***** válasza:

rögtön az elején, ugyanis

(5-3x)^2 = 25 - 30x + 9x^2


amúgy ezt a feladatot én így csinálnám inkább:


a 25-öt átviszem a bal oldara, és szorzattá alakítok az a^2-b^2=(a+b)(a-b) azonosság szerint.


(5-3x)^2-25 =0

(5-3x+5)(5-3x-5) =0

(10-3x)(-3x)=0


ebből x=10/3 és x=0

2012. máj. 31. 23:24
 5/9 A kérdező kommentje:
nos egy szót nem értettem abból amit elmondtál, de a hiba ott volt, hogy a bal oldalból kétszer vontam gyököt
2012. máj. 31. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Úristen. Hogy bonthatod fel így a zárójelet, ahogy te tetted???? Ne haragudj, ez nagyon béna:DDDDDDD
2012. jún. 1. 13:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Te nem kétszer vontál gyököt a bal oldalból, hanem félig négyzetre emelted, aminek semmi értelme.


tegnap 23:24 >>> a te szintednek ez egy TÖKÉLETES megoldás. másold le.

2012. jún. 1. 22:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint Ifjutitan válaszára gondoltam.
2012. jún. 1. 22:42
 9/9 A kérdező kommentje:
Elvégeztem a négyzetre emelést majd nem vontam gyököt, lényegtelen, hogy a négyzetre emelés üti a gyökvonást és nem kell semmi csinálni csak leírni, hogy 5-3x=5 vagy -5 és kész.
2012. jún. 1. 22:47