Mit rontottam el itt megint? :S


Ebbe a 2 példába valahol hibát csináltam, az elsőbe csak egy megoldás van, az tuti nem jó, a másodikban szerintem, az extr. pontok nem jók:S Segítene nekem valaki?


Köszönöm szépen!!!!


2012. máj. 4. 19:53
 1/5 A kérdező kommentje:
2012. máj. 4. 19:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy van szélsőérték, vagy nincs. Amikor van, akkor biztos, hogy (legalább) az egyik extremális pontban is föl lesz véve.


Semmi mást nem kell csinálni, mint megkeresni az extremális pontokat, és utána behelyettesíteni a célfüggvénybe.


Az extremális pontok megkeresését nagyban segíti az előző válaszomban belinkelt oldal, mert megmutatja, hogy HÁNY pont van, és MERRE kell lennie.


1. feladat

4 extremális pont:

0,0

0,3

2,0

35/24, 65/24


Behelyettesítek:

Utolsó a legnagyobb 1255/24 =52,292


A másik feladat ugyanez.

Kiszámolod az 5 db extremális pontot és behelyettesítesz.

2012. máj. 4. 20:16
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi, nekem kijött:

-6,8

24/10,12/5

8,-6


melyik hiányzik még?:S

2012. máj. 4. 23:07
 4/5 anonim ***** válasza:

5 db egyenleted van. Az 5 db egyenes, komolyan fogj egy négyzetrácsos lapot, és RAJZOLD le ezt az 5 egyenest.


Akkor látod, hogy 1. pont

y=0, y=2-x metszéspontja

(2,0)


2. pont

y=2-x, x=0

(0,2)


3. pont

x=0, y=-2/3x+4


(0,4)


4. pont

2x+3y=12 ; 3x+2y=12


(12/5 ; 12/5 )


5. pont

3x+2y=12 ; y=0


(4,0)



Ebből neked egyik se jött ki, ha jól látom. Úgyhogy gyakoroljál még.


Itt a kép:


[link]


Látszik, hogy a 6,-8 az nagyon mellélőtt :P


-6 ember, amikor oda van írva, hogy x>=0. Hát ez biztos, hogy nem lehet jó!

2012. máj. 4. 23:27
 5/5 A kérdező kommentje:

kôôôôôôsziiiiiiiiiiiiiiiiii :)))


hát gyakorolnom nem árt:D 3 hét múlva megyek vizsgázni :D

2012. máj. 4. 23:33