Gondban vagyok egy feladattal. Segítene valaki?! A feladat: Hány olyan természetes szám létezik, amely kisebb, mint 10 000, és számjegyeik különbözőek? Úgy gondolom ez ismétlés nélküli permutáció, de fogalmam nincs hogy hogy kezdjek hozzá.


2012. máj. 31. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen számok ugyebár max 4 jegyűek.


A nem 4 jegyű számokat 4 jegyűvé tehetjük, ha elé 0-kat írunk. PL 17-->0017


A keresett számok száma:

10*9*8*7


Mert az első számjegy 10 féle lehet 0-1-2-...-9

A 2. számjegy márcsak 9 féle, mert nem lehet ugyanaz, mint az első. Stb.

2012. máj. 31. 18:38
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ismétlés nélküli variáció. 4 elemet választunk ki, és teszünk sorba 10-ből.
2012. máj. 31. 18:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Variáció...tényleg :-) Köszönöm,valahogy már csak kiszámolom :-)
2012. máj. 31. 18:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés ha lehet kérdeznem.Ennél a feladatnál már nem úgy veszem,hogy V4 (10)=10*9*8*7 + V3 (10)= 10*9*8 + V2 (10)= 10*9 + V1 (10)= 10 ??? Mármint,hogy különveszem h négyjegyű,háromjegyű,kétjegyű,egyjegyű??? Vagy most nagy hülyeséget beszélek...?
2012. máj. 31. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első válasz pontatlan volt. Nagyrészt igaz, amit írt, de mivel a 00-t vagy a 000-t is megengedjük az elején már nem lesz ismétlés nélküli. Egy picit bonyolultabb a megoldás, mint hogy ráhúzzunk egy képletet.


19:28

Igen úgy kelkezelni, ahogy írtad, de a számok nem jók. Pl. ha külön veszed a 4-jegyűeket, azok nem kezdődhetnek 0-val.

2012. jún. 1. 10:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazad van sajnos.

Akkor ennél egyszerűbb mód nem nagyon van:


4 jegyűek: 9*9*8*7

3 jegyűek: 9*9*8

2 jegyűek: 9*9

1 jegyűek: 10 (azért 10, mert itt a 0 is játszik.)

Ezeket össze kell adni: 5275.

2012. jún. 1. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük az egyjegyűekkel.Abból van 10,0-9-ig,ez nem bonyolult.A kétjegyűeknél annyi van,hogy nem lehet 0 az első,azaz 9,a második szám nem lehet az első szám,azaz szintén 9,ez 9*9=81.Eddig 81+10=91.

Hármas számjegyűek:Első nem lehet 0,ezért 9,második nem lehet az első szám,ezért szintén 9,harmadik nemlehet 1. és 2. szám,ezért 8:9*9*8=648 Eddig 648+91=739


négyjegyű:9*9*8*7=4536 4536+739=5275

2013. jan. 20. 23:35