Egy hasáb alakú vályú keresztmetszete olyan derékszögű háromszög, amelynek mind a két befogója 3,2 dm. Legfeljebb hány liter víz fér a vályúba ha a hossza 2, 0 m?

2012. máj. 30. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

V=alapterület*magasság


Az alaplap egy derékszögű háromszög

T=egyik befogó*másik befogó/2

T=3,2*3,2/2=5,12 dm^2


2 métert is átváltom decibe:

V=5,12*20=102,4 dm^3


1dm^3 az éppen 1 liter, vagyis 102,4 liter fér bele.

2012. máj. 30. 18:02