2012. máj. 30. 17:36
1/1 anonim válasza:
V=alapterület*magasság
Az alaplap egy derékszögű háromszög
T=egyik befogó*másik befogó/2
T=3,2*3,2/2=5,12 dm^2
2 métert is átváltom decibe:
V=5,12*20=102,4 dm^3
1dm^3 az éppen 1 liter, vagyis 102,4 liter fér bele.