egy egyenes henger alakú pohár átméröje 8cm
mekkora a pohár magassága ha 500ml viz fér bele?
határozd meg annak az r=10cm sugarú egyenes hengernek a felszinét és térfogatát amelynek alkotoja megegyezik alapkörének átmérőjével?
2010. máj. 14. 18:26
1/1 anonim válasza:
Mi az elsőnél a kérdés?
2.Mivel a henger térfogata V=r^2*pí*h, ebből következik, hogy h=V/(r^2*pí)=5dm^3/(0,4^2*pí)=9,95
3.d=20cm
V=r^2*pí*h=10^2*pí*20=6283,19cm^3
A=2r^2pí+2rpíh=2*10^2*pí+2*10*pí*20=1885cm^2