egy egyenes henger alakú pohár átméröje 8cm

mekkora a pohár magassága ha 500ml viz fér bele?


határozd meg annak az r=10cm sugarú egyenes hengernek a felszinét és térfogatát amelynek alkotoja megegyezik alapkörének átmérőjével?


2010. máj. 14. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi az elsőnél a kérdés?

2.Mivel a henger térfogata V=r^2*pí*h, ebből következik, hogy h=V/(r^2*pí)=5dm^3/(0,4^2*pí)=9,95

3.d=20cm

V=r^2*pí*h=10^2*pí*20=6283,19cm^3

A=2r^2pí+2rpíh=2*10^2*pí+2*10*pí*20=1885cm^2

2010. máj. 14. 18:52