2. Máté megkérdezte az osztálytársától,hogy hányas szekrénykéjének a száma.Az osztálytárs igy felelt:"Az én szekrénykémnek a száma 14-gyel való osztás után 5-öt ad és a maradék 7".ÍRD le a szekrénynek a számát!2012. máj. 30. 13:21
1/3 anonim válasza:
(1) x*y=-24
(2) x+y=5 -> x=5-y
(1)(5-y)*y=-24
(1) 5y-y^2=-24
Másodfokú. Megoldod.
2. 14*5=60+7=67
Ezek nagyon egyszerűek.
2/3 anonim válasza:
14*5 az nálam 70, de egyébként az első hozzászóló válasza helytálló.
3/3 anonim válasza:
Bocsi. Sajnálom, nem tudom miért tévedtem.