1. Gondoltam két számra. Ha összeszorzom a számokat -24-et, ha összeadom a számokat, akkor 5-öt kapok. ÍRD le a gondolt számok közül a nagyobbat!?

2. Máté megkérdezte az osztálytársától,hogy hányas szekrénykéjének a száma.Az osztálytárs igy felelt:"Az én szekrénykémnek a száma 14-gyel való osztás után 5-öt ad és a maradék 7".ÍRD le a szekrénynek a számát!
2012. máj. 30. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

(1) x*y=-24

(2) x+y=5 -> x=5-y

(1)(5-y)*y=-24

(1) 5y-y^2=-24

Másodfokú. Megoldod.


2. 14*5=60+7=67


Ezek nagyon egyszerűek.

2012. máj. 30. 13:30
 2/3 anonim válasza:
14*5 az nálam 70, de egyébként az első hozzászóló válasza helytálló.
2012. máj. 30. 13:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi. Sajnálom, nem tudom miért tévedtem.
2012. máj. 30. 14:40