Hány kilogramm 410 Ft-os, illetve 520 Ft-os egységárú kávéfajtából tud a Compack Kereskedelmi Vállalat 200 kilogramm 480 Ft-os egységárú kávékeveréket előállítani?

2012. máj. 29. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen x kilo 410 forintos, y kilo 520 forintos.


Osszesen 200 kg lesz, tehat a ketto osszege 200:


x + y = 200


Ha x kilo 410 ft-os kave van, annak az erteke 410x forint; ha y kilo 520 ft-os kave van, annak az erteke 520y forint.


Ez az ertek egyenlo kell legyen 200 kg 480 forintos keverekkel, vagyis:


410x + 520y = 200 x 480 = 96000


Vagyis a megoldando egyenletrendszer:


x + y = 200

41x + 52y = 9600 (egyszerusitettem 10-zel)


Megoldva:

x = 72.7 kg olcso kave kell

y = 127.3 kg draga kave kell

2012. máj. 29. 21:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Helyesbites: "200 kg 480 forintos keverek araval"
2012. máj. 29. 21:44
 3/3 A kérdező kommentje:
De mi nem tanultunk még olyan egyenletet, ahol két ismeretlen van.
2012. máj. 30. 15:28