2012. máj. 29. 20:31
1/3 anonim válasza:
Legyen x kilo 410 forintos, y kilo 520 forintos.
Osszesen 200 kg lesz, tehat a ketto osszege 200:
x + y = 200
Ha x kilo 410 ft-os kave van, annak az erteke 410x forint; ha y kilo 520 ft-os kave van, annak az erteke 520y forint.
Ez az ertek egyenlo kell legyen 200 kg 480 forintos keverekkel, vagyis:
410x + 520y = 200 x 480 = 96000
Vagyis a megoldando egyenletrendszer:
x + y = 200
41x + 52y = 9600 (egyszerusitettem 10-zel)
Megoldva:
x = 72.7 kg olcso kave kell
y = 127.3 kg draga kave kell
2/3 anonim válasza:
Helyesbites: "200 kg 480 forintos keverek araval"
3/3 A kérdező kommentje:
De mi nem tanultunk még olyan egyenletet, ahol két ismeretlen van.
2012. máj. 30. 15:28