K.lau13 kérdése:

Ez mit jelent? (hetedikes matek)


Segítenétek, kérlek? :) Biztos nagyon egyszerű, csak én nem értem.


"A második világháború után a világtörténelem legsúlyosabb inflációja volt Magyarországon. Az inflációt 1946-ban a forint bevezetése szüntette meg. Ekkor 1 forint négyszázezerkvadrillió pengővel lett egyenértékű. Írd le számjegyekkel és normálalakban ezt a számot!"


Ez a világ legegyszerűbb feladata. Csak azt nem értem, hogy az a "négyszázezerkvadrillió" pontosan mennyi. Ezt elmagyarázná valaki, hogy mit jelent?


Bocsi, ha hülye kérdés, de tényleg halvány fogalmam sincs, egyáltalán mi az.


Előre is köszönöm a segítséget! :)



#matematika #7. osztály #négyszázezerkvadrillió
2012. máj. 29. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kvadrillió: 10^24 kiírva: 1 000 000 000 000 000 000 000 000


vagyis 400.000*10^24= 200.000.000 (kétszázmillió) adópengő :)


Remélem tudtam segíteni :)

2012. máj. 29. 20:09
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
4x10^29
2012. máj. 29. 20:09
 3/4 Silber ***** válasza:
100%

A négyszázezer még menni fog. Azt kell kideríteni, hogy a kvadrillió hány nullát jelent. Erre segítségünkre lesz a Wikipedia megfelelő szócikke:

[link]

Ezek szerint 1 kvadrillió 24 nullát jelent az egyes után.

Ezt a gyik oldala nem fogja engedni kiírni, mert a sok nullát letiltaná, így csak a normálalakban adom meg:

400000=4*10^5

1 kvadrillió=10^24

Így 1 Ft=4*10^5*10^24=4*10^29 Pengő.

2012. máj. 29. 20:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a gyors válaszokat! :)
2012. máj. 29. 20:12