Kémia házi (egyenletrendezés HELP)?


Az egyenleteket kellene rendezni , de sajnos a kb 30 egyenletből ezeket nem tudom rendezni pls segítsetek(a számok az egyenletben alsó indekszeten lesznek majd.)


1.)FeSO4 + k2Cr2O7 + H2SO4 = Fe2(SO4)3 + Cr2(SO4)3 + H2O


2.)(COOH)2 + KMno4 + H2SO4 = CO2 + MnSO4 + H2O + K2SO4


3.) KMno4 + H2O2 + H2SO4 = MnSO4 + K2SO4 + O2 +H2O


4) KMno4 + H2S + H2SO4 = K2SO4 + MnSO4 + s + H2O


5)KMno4 + H2SO3 = MnSO4 + K2SO4 + H2SO4 + H2O


6) KMnO4 + FeSO4 + H2SO4 = MnSO4 + Fe2(SO4)3 + K2SO4 + H2O


Aki vmelyiket meg tudja oldani pls irja le . Nagyon köszönöm



2012. máj. 28. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

1) 6 FeSO4 + K2Cr2O7 + 7 H2SO4 = 3 Fe2(SO4)3 + Cr2(SO4)3 + 7 H2O + K2SO4

(innen hianyzott egy K2SO4)


2) 5 (COOH)2 + 2 KMnO4 + 3 H2SO4 = 10 CO2 + 2 MnSO4 + 8 H2O + K2SO4


3) ezt meg en se tudom


4) 8 KMnO4 + 5 H2S + 7 H2SO4 = 4 K2SO4 + 8 MnSO4 + 12 H2O

(a "S" pluszban volt)


5) 2 KMnO4 + 5 H2SO3 = 2 MnSO4 + K2SO4 + 2 H2SO4 + 3 H2O


6) 2 KMnO4 + 10 FeSO4 + 8 H2SO4 = 2 MnSO4 + 5 Fe2(SO4)3 + K2SO4 + 8 H2O

2012. máj. 28. 10:28
 2/3 A kérdező kommentje:
Naqgyon szépen köszönöm
2012. máj. 28. 10:35
 3/3 anonim válasza:

3., 4; 2; 6 = 4; 2; 6; 8 - így jönnek sorba az együtthatók az egyenlet alapján

nekem ez jött ki, de azért ellenőrizd

2012. máj. 28. 11:04