I. 22x-14y-1=0

II. -1,1x+0,7y-2=0



2012. máj. 23. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:

átrendezel:


22x-1/14=y


behelyettesítesz:


-1,1x+0,7*(22x-1)/14-2=0


felbontod a zárójelet, és leosztasz .. innentől egyszerű

2012. máj. 23. 16:27
 2/6 anonim ***** válasza:

(22x-1)/14=y


lehagytam egy zárójelezést az átrendezésnél

2012. máj. 23. 16:27
 3/6 A kérdező kommentje:
De elég baromság jön ki, ezért valaki levezetné végig?
2012. máj. 23. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs megoldása az egyenletnek,mert kiesik az y...


kifejezed az x-et az első egyenletből...

22x-14y-1=0

22x=14y+1

x=14y+1/22


behelyettesítesz a második egyenletbe

-1,1(14y+1/22) +0,7y-2=0

-15,4y-1,1/22 + 0,7y-2=0 /*22

-15,4y-1,1+15,4y-44=0

-45,1=0


Ha második egyenletből fejezed ki az X-et akkor is ugyan ez jön ki...

2012. máj. 23. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a hülye behelyettesítése módszer...

Miért egyszerűen, amikor bonyolultan is lehet!

Sose fogom megérteni, miért jó ez.


22x - 14y - 1 = 0

-1,1x + 0,7y - 2 = 0


Átrendezve

22x - 14y = 1

-1,1x + 0,7y = 2


A második mindkét oldalát megszorozva 20-szal

22x - 14y = 1

-22x + 14y = 40


A két egyenletet összeadva

0 = 41


Ellentmondás, nincs megoldás.

2012. máj. 23. 18:08
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, nekem is ez jött ki :)
2012. máj. 23. 18:45