Matek tz? Nem ertem a feladatot


ebbol a feladatbol kell egyenletet vagy egyenletrendszert csinalni


A termeloszovetkezetnek 200ha buzat kellett termelnie adott ido alatt. Ha naponta 5ha-ral tobbet vetettek volna el, akkor 2 nappal elobb vegeztek volna a vetessel. Hany napig tartott a vetes?


2012. máj. 22. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:

10 napig tartott

napi 20 az 10nap

napi 25tel 8nap lenne :D

2012. máj. 22. 10:04
 2/4 anonim ***** válasza:

t – az adott idő


A napi teljesítmény: 200/t


A „javított“ napi teljesítmény: 200/t + 5


Az új idő: t – 2


t – 2 = 200/(200/t + 5) /*(200/t + 5)


(t – 2)*(200/t + 5) = 200


(200*t – 400)/t + 5*t – 10 = 200 /*t


200*t – 400 + 5*t² – 10*t = 200*t


5*t² – 10*t – 600 = 0


t² + 2*t – 120 = 0


t₁ = 10 nap (t₂ < 0)


Ellenőrzés:


200/10 = 20 ha a naponta a bevetett terület


200/(20+5) = 200/25 = 8


10 – 8 = 2

2012. máj. 22. 10:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ezt írtam le:

[link]

2012. máj. 22. 10:32
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. máj. 22. 19:23