ebbol a feladatbol kell egyenletet vagy egyenletrendszert csinalni
A termeloszovetkezetnek 200ha buzat kellett termelnie adott ido alatt. Ha naponta 5ha-ral tobbet vetettek volna el, akkor 2 nappal elobb vegeztek volna a vetessel. Hany napig tartott a vetes?
2012. máj. 22. 09:36
1/4 anonim válasza:
10 napig tartott
napi 20 az 10nap
napi 25tel 8nap lenne :D
2/4 anonim válasza:
t – az adott idő
A napi teljesítmény: 200/t
A „javított“ napi teljesítmény: 200/t + 5
Az új idő: t – 2
t – 2 = 200/(200/t + 5) /*(200/t + 5)
(t – 2)*(200/t + 5) = 200
(200*t – 400)/t + 5*t – 10 = 200 /*t
200*t – 400 + 5*t² – 10*t = 200*t
5*t² – 10*t – 600 = 0
t² + 2*t – 120 = 0
t₁ = 10 nap (t₂ < 0)
Ellenőrzés:
200/10 = 20 ha a naponta a bevetett terület
200/(20+5) = 200/25 = 8
10 – 8 = 2
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. máj. 22. 19:23