6 (x-3) =3 (x+5) egyenlet levezetését leírná valaki?

2012. máj. 21. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:

6 (x-3) = 3 (x+5) /felbontod a zárójeleket

6x - 18 = 3x + 15 /+18

6x = 3x + 33 /-3x

3x = 33 /:3 (osztás 3-mal)

x = 11


VAGY


6 (x-3) = 3 (x+5) /:3 (osztás 3-mal)

2 (x-3) = x + 5 /felbontod a zárójelet

2x - 6 = x + 5 /+6

2x = x + 11 /-x

x = 11

2012. máj. 21. 09:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm örülök!!!!!!!
2012. máj. 21. 10:31