2012. máj. 21. 09:11
1/2 anonim válasza:
6 (x-3) = 3 (x+5) /felbontod a zárójeleket
6x - 18 = 3x + 15 /+18
6x = 3x + 33 /-3x
3x = 33 /:3 (osztás 3-mal)
x = 11
VAGY
6 (x-3) = 3 (x+5) /:3 (osztás 3-mal)
2 (x-3) = x + 5 /felbontod a zárójelet
2x - 6 = x + 5 /+6
2x = x + 11 /-x
x = 11
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm örülök!!!!!!!
2012. máj. 21. 10:31