ez a házi,és nem értem mi legyen?2012. máj. 15. 16:56
1/7 A kérdező kommentje:
elnézést nem kilogrammra hanem MÉTERRE!
2012. máj. 15. 16:57
2/7 anonim válasza:
5cm = 0,05m
6dm = 0,6m
20cm = 0,2m
25mm = 0,025m
150mm = 0,15m
12dm = 1,2m
45cm = 0,45m
68cm = 0,68m
Szerintem az egyszerűsítésnél arra gondolt, ha mondjuk lett volna olyan, hogy 20/10, akkor az 2/1, ami 2. De én leírtam neked tizedestört alakban. Ha törtben kéri, add meg úgy az értékeket, csak ahol lehet valamilyen számmal egyszerűsíteni, azt tedd meg.
3/7 anonim válasza:
Most ezen mit nem értesz? A Marha bonyolult átváltás nem megy, 10-esével??
5 cm = 0,05 m vagy 5/100 m, ez egyszerűsítve 1/20 m
Így megcsinálod a többit, mi nehéz ezen?
4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nagyon!! hálás vagyok nagyon.jól esik h vannak akik segítenek!! és lenne még 1 db kérdésem ez: van pl.: 3 egész+ 7 2ed az összesen mennyi? és leírnátok hogyan jött ki az az eredmény?! köszcsyke nektek!!
2012. máj. 15. 17:32
5/7 A kérdező kommentje:
vagy van pl.: az 5cm annak az egyszerűsítése 2 egész és még 1 5öd?? vagy mi?? képtelen vagyok megérteni akár h akarom:/
2012. máj. 15. 17:38
6/7 anonim válasza:
3" egész+ 7 2ed az összesen mennyi? és leírnátok hogyan jött ki az az eredmény"
A 3 egész=6/2
Tehát (6/2)+(7/2)=13/2.
7/7 anonim válasza:
5cm az 5cm =0,05 méter, ezen nincs mit variálni.