2012. máj. 14. 15:43
11/13 B Emil válasza:
Ezt nem igazán értem, milyen szabályok alapján számoltad. :(
3^2•5^2010+4^2•5^2010=3^2•5^(2•1005)+4^2
•5^(2•1005)= 3^2•(5^1005)^2+4^2•(5^1005)^2=
(3•5^1005)^2+(4•5^1005)^2
Tehát felírtuk az 5^2012 két teljes négyzet összegeként
12/13 B Emil válasza:
Jobban megnézve, amit írtál nem mondom, hogy nem jó csak nehéz követni és nem tudom, hogyan tudod végigvinni?
13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. jún. 1. 20:43