5^2012 felirhato-e 2 teljes negyzet osszegekent?

2012. máj. 14. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen: 0^2+(5^1006)^2
2012. máj. 14. 15:52
 2/13 A kérdező kommentje:
0^2 ez jó megoldás lehet?
2012. máj. 15. 08:56
 3/13 A kérdező kommentje:
egyébként köszi,de én nem erre gondoltam.
2012. máj. 15. 08:57
 4/13 anonim ***** válasza:

"0^2 ez jó megoldás lehet?"


Igen, jó megoldás. Csak tudom, 6 évig matek tagozatra jártam.


"egyébként köszi,de én nem erre gondoltam."


Szívesen. Gondolatolvasó meg nem vagyok.

2012. máj. 15. 10:15
 5/13 A kérdező kommentje:
nem vitatom a képességeid,csak más megoldásra számítottam.
2012. máj. 17. 09:44
 6/13 B Emil válasza:
Én sem vitatom senki képességét, de szerintem van más lehetőség is. Ha arra gondolsz, hogy 5^2=3^2+4^2. Ennek az összegnek a segítségével megoldható a felírás.
2012. máj. 27. 11:46
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi,de nem megy a megoldás
2012. máj. 30. 09:39
 8/13 B Emil válasza:
5^2012 = 5^2•5^2010=(3^2+4^2)•5^2010=3^2•5^2010+4^2•5^2010= .....
2012. máj. 31. 17:01
 9/13 B Emil válasza:
Gondolom tovább már fog menni
2012. máj. 31. 17:02
 10/13 A kérdező kommentje:

(3^2*5^2*5^2008)+(4^2*5^2*5^2008)=(15^2*5^2*5^2006)+


(20^2*5^2*5^2006)...?

2012. jún. 1. 19:40
1 2