Nóri osztályában hattal több a fiú, mint a lány. Amikor három lány elment felvételizni matematikából, testnevelésórán a többiek úgy tudtak hármas oszlopba felsorakozni, hogy min¬den lány mindkét oldalára pontosan egy-egy fiú jutott. Hány tanuló vett részt a testnevelésórán?2012. máj. 10. 19:33
1/1 anonim válasza:
Legyen
F - a fiúk
L - a lányok száma
Az osztálylétszám
O = F + L
Mivel
F = L + 6
O = 2L + 6
Ebből elmentek hárman, - három lány -, a maradék három oszlopban állt fel, középen L-3 lánnyal. A fiúk kétszer ennyien vannak - 2(L - 3) -, vagyis
2L + 3 = 3(L - 3)
Rendezve
L = 12
vagyis 12 lány van az osztályban.
Az osztálylétszám
O = 2L + 6 = 24 + 6
O = 30
A tesi órára maradt
O - 3 = 27
gyerek.