Az ilyen feladatokat hogyan kell levezetni?

Nóri osztályában hattal több a fiú, mint a lány. Amikor három lány elment felvételizni matematikából, testnevelésórán a többiek úgy tudtak hármas oszlopba felsorakozni, hogy min¬den lány mindkét oldalára pontosan egy-egy fiú jutott. Hány tanuló vett részt a testnevelésórán?

2012. máj. 10. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen

F - a fiúk

L - a lányok száma


Az osztálylétszám

O = F + L

Mivel

F = L + 6

O = 2L + 6

Ebből elmentek hárman, - három lány -, a maradék három oszlopban állt fel, középen L-3 lánnyal. A fiúk kétszer ennyien vannak - 2(L - 3) -, vagyis

2L + 3 = 3(L - 3)

Rendezve

L = 12

vagyis 12 lány van az osztályban.


Az osztálylétszám

O = 2L + 6 = 24 + 6

O = 30

A tesi órára maradt

O - 3 = 27

gyerek.

2012. máj. 10. 21:44