P(x;y) pontok, amelyek koordinátáira a következők teljesülnek: abs(x)<=3-y és abs(y)<=1-x
(<= szimbólummal jelöltem a kisebb vagy egyenlőt.)
2012. máj. 10. 18:28
1/2 anonim válasza:
Első:
abs(x)<=3-y
y>=3-abs(x)
Ábrázolod az y=3-abs(x)-et
(Ami ugyanaz, mint f(x): 3-abs(x)
És az alatta lévő részre lesz igaz, hogy y kisebb.
Másik
abs(y)<=1-x
Ha itt egyenlőség lenne:
abs(y)=1-x
Akkor
y=1-x Vagy -y=1-x
y=1-x egy egyenes, ábrázolod
y=x-1 szintén egyenes ábrázolod.
A két egyenes 4 részre vágja a síkot.
Ha ezután gondolkozol egy kicsit, akkor látod, hogy melyik részt kell bevonalazni, ahol az egyenlőtlenség igaz.
Pl. az origo (0,0)-ra igaz az egyenlőtlenség, vagyis azt a területet kell beszínezni, amiben benne van az origó.
És a másik 3 terület nem lesz jó.
2/2 anonim válasza:
Hát...nekem le kellett rajzolnom, hogy lássam: