Hogyan ábrázoljuk azokat a pontokat, amelynek pontjainak koordinátáira a következők teljesülnek?


P(x;y) pontok, amelyek koordinátáira a következők teljesülnek: abs(x)<=3-y és abs(y)<=1-x


(<= szimbólummal jelöltem a kisebb vagy egyenlőt.)


2012. máj. 10. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Első:


abs(x)<=3-y

y>=3-abs(x)


Ábrázolod az y=3-abs(x)-et

(Ami ugyanaz, mint f(x): 3-abs(x)


És az alatta lévő részre lesz igaz, hogy y kisebb.


Másik


abs(y)<=1-x


Ha itt egyenlőség lenne:

abs(y)=1-x


Akkor

y=1-x Vagy -y=1-x


y=1-x egy egyenes, ábrázolod

y=x-1 szintén egyenes ábrázolod.


A két egyenes 4 részre vágja a síkot.

Ha ezután gondolkozol egy kicsit, akkor látod, hogy melyik részt kell bevonalazni, ahol az egyenlőtlenség igaz.


Pl. az origo (0,0)-ra igaz az egyenlőtlenség, vagyis azt a területet kell beszínezni, amiben benne van az origó.


És a másik 3 terület nem lesz jó.

2012. máj. 10. 18:35
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát...nekem le kellett rajzolnom, hogy lássam:

[link]

2012. máj. 10. 21:43