Az ABC egyenlő szárú háromszögben AB=AC és A szög 100 fok. A C szög szögfelezője AB oldalt M pontban metszi. Ha MC=10 cm és MA= 4 cm, számítsuk ki a BC oldal hosszát.2012. máj. 10. 13:56
1/4 anonim válasza:
Csak fel kell rajzolni.
ACM háromszögben:
CM=10, AM=4
A-nál 100 fok van, A háromszög másik két szöge 40-40 fok.
VAgyis C-nél a szögfelező 20-20-ra vágja, így az ACM háromszögben M-nél 60 fokos szög van.
ACM háromszögben megvan 2 oldal és a közbezárt szög, a 3. oldal AC kiszámolható koszinusz-tétellel.
AC=gyök(76)
Rajzoljuk be az A-hoz tartozó magasságot. T legyen a talppont.
ATC derékszögű háromszög.
AC-t most számoltuk ki, a szögek megvannak: 40 és 50 fok.
Vagyis CT kiszámolható egy szögfüggvénnyel.
cos 40=CT/AB
BC=2*CT
2/4 A kérdező kommentje:
Ha AMC háromszögben egyik szög sem 90 fok, hogy lehet alkalmazni a cosinust?
2012. máj. 10. 17:59
3/4 anonim válasza:
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. máj. 11. 09:29