Számítsd ki a trapéz hiányzó adatát!
Alapok: a= 7cm c=? m= 4 cm T= 40 cm2
Képlete a trapéz területének kiszámításához: T= (a + b)x m :2
2012. máj. 9. 18:14
1/1 anonim válasza:
mi a gond? Beírod a képletbe, amit tudsz
40=(7+c)*4/2
40=(7+c)*2
20=7+c
c=13