Hogyan kell kiszámolni hogy egy számnak mennyi az 1% 20% 50% 150%?

2012. máj. 8. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyival osztod a számot, ahányszor meg van a % a százban.

Tehát pl. 1 a százban megvan százszor,

ezért pl. 200-at 100-zal osztod, és megkapod a kettőt.

Azaz 200-nak az 1 %-a = 2-vel

2012. máj. 8. 17:22
 2/3 anonim ***** válasza:

A 100% azt jelenti, hogy egyszeres, azaz önmaga.


Azaz egy szám 100%-át úgy kapod meg, hogy megszorzod 1-gyel.


Pl.: 355-nek a 100%-a = 355*1=355


Figyeld meg, hogy a 100 és az 1 között két tizedesjegy eltérés van. Úgy is írhatnám, hogy 100 = 1,00. Ha ezt a logikát megérted, akkor mindent értesz.


Pl: 50% = 0,50-szeres (két tizedesjeggyel odébb)


355-nek az 50%-a = 355*0,5=177,2


Pl 2: 112% = 1,12-szeres


355-nek a 112%-a = 355*1,12=397,6


Ennyi.

2012. máj. 8. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen:


Ha x%-ot akarsz számolni, akkor megszorzod a számot x/100-al.


1%-nál 0,01-el kell szorozni

20%-nál 0,2-vel (20/100=0,2)

150%-nál: 1,5-el.

2012. máj. 8. 17:41