Volt egy rész, mikor már úgy voltam vele, hogy végre megértettem, de rájöttem, hogy mégsem.:S Egy egyszerű lineáris függvényt sem tudok ábrázolni...:/
Valaki elmagyarázná, hogy pl. egy ilyet hogy ábrázolok?:
a, f(x)=2x
b, g(x)=2x+2
c, y=2x
2012. máj. 7. 14:35
12/15 anonim válasza:
A függvények mindig úgy lesznek megadva, hogy f(x) = valami (vagy g(x) vagy akármi), esetleg úgy, hogy y = valami. Így a te általad vázolt verzió nem lesz soha, tehát ne is foglalkozz vele. A konstans függvény egy egyenes vízszintes vonal.
13/15 A kérdező kommentje:
oké:D
és ha már ennyire belemerültünk a témába.... egy ilyet hogy lehet megoldani?:
3x-4y=2
2012. máj. 7. 16:34
14/15 anonim válasza:
y-ra rendezd az egyenletet:
3x-4y=2
4y=3x-2
y=3/4 x - 2/4 .... a 2/4 = 1/2 ugye, tehát:
y= 3/4x-1/2, és ezt kell ábrázolni az előbb tanultak szerint
15/15 A kérdező kommentje:
ÓÓ hát ez így nagyon egyszerű! :D Kár, hogy a suliban ezt nehezére esik elmagyarázni a tanárnőnek...
2012. máj. 7. 17:19