Lineáris függvény? Valaki elmagyarázná? Sehogy sem értem meg.


Volt egy rész, mikor már úgy voltam vele, hogy végre megértettem, de rájöttem, hogy mégsem.:S Egy egyszerű lineáris függvényt sem tudok ábrázolni...:/

Valaki elmagyarázná, hogy pl. egy ilyet hogy ábrázolok?:

a, f(x)=2x

b, g(x)=2x+2

c, y=2x


2012. máj. 7. 14:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ő szerintem igen.
2012. máj. 7. 16:16
 12/15 anonim ***** válasza:
A függvények mindig úgy lesznek megadva, hogy f(x) = valami (vagy g(x) vagy akármi), esetleg úgy, hogy y = valami. Így a te általad vázolt verzió nem lesz soha, tehát ne is foglalkozz vele. A konstans függvény egy egyenes vízszintes vonal.
2012. máj. 7. 16:20
 13/15 A kérdező kommentje:

oké:D

és ha már ennyire belemerültünk a témába.... egy ilyet hogy lehet megoldani?:

3x-4y=2

2012. máj. 7. 16:34
 14/15 anonim ***** válasza:

y-ra rendezd az egyenletet:


3x-4y=2

4y=3x-2

y=3/4 x - 2/4 .... a 2/4 = 1/2 ugye, tehát:


y= 3/4x-1/2, és ezt kell ábrázolni az előbb tanultak szerint

2012. máj. 7. 17:10
 15/15 A kérdező kommentje:
ÓÓ hát ez így nagyon egyszerű! :D Kár, hogy a suliban ezt nehezére esik elmagyarázni a tanárnőnek...
2012. máj. 7. 17:19
1 2