Mekkora elektromos erő hat a protonra,amely 2*10V/m térerőségű elektrosztatikus mezőben található? Mekkora lesz a proton gyorsulása az elektrosztatikus mező adott pontjában. a proton nyugalmi tömege 1,7*10a-27-en kg. megoldás:3,2*10a -14-en.
1,9*10-a 13on m/s2.
2012. máj. 2. 19:39
1/1 bongolo válasza:
F = q·E
Ahol q a proton töltése, E pedig a térerősség
q = 1,6·10^(-19) C
E = 2·10^5 V/m kell legyen (ezzel jön ki), bár nem ezt írtad
Behelyettesítve:
F = 1,6·10^(-19) · 2·10^5 = 3,2·10^(-14) N
Newton II. törvénye:
F = m·a
ahol most m a proton tömege
a = F/m = 3,2·10^(-14) / 1,7·10^(-27) m/s²
a = 1,88·10^13 m/s²
kerekítve 1,9·10^13