Mekkora elektromos erő hat a protonra,amely 2*10V/m térerőségű elektrosztatikus mezőben található? Mekkora lesz a proton gyorsulása az elektrosztatikus mező adott pontjában. a proton nyugalmi tömege 1,7*10a-27-en kg. megoldás:3,2*10a -14-en.

1,9*10-a 13on m/s2.


2012. máj. 2. 19:39
 1/1 bongolo ***** válasza:

F = q·E

Ahol q a proton töltése, E pedig a térerősség

q = 1,6·10^(-19) C

E = 2·10^5 V/m kell legyen (ezzel jön ki), bár nem ezt írtad

Behelyettesítve:

F = 1,6·10^(-19) · 2·10^5 = 3,2·10^(-14) N


Newton II. törvénye:

F = m·a

ahol most m a proton tömege

a = F/m = 3,2·10^(-14) / 1,7·10^(-27) m/s²

a = 1,88·10^13 m/s²


kerekítve 1,9·10^13

2012. máj. 2. 21:51