Valaki segítene prizmás számolásban?


igy szól a kérdés amit ki kellene számolni.


1.) Egy prizma törőszöge45° anyagának törésmutatója 1,4.Egyik oldalára fánysugár érkezik 35°-os beesési szöggel. Mekkora a törési szög a kilépési oldalon? Mekkora az eltérítés szöge?


Ha lehet akkor a képletekel hogy kell számolni? De ha nem akkor mind1 , hogy számoljátok ki csak meg tudjam érteni. Köszönöm előre is



2012. máj. 2. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Tegnap ment egy prizmás feladat, az alapján nem tudod megoldani?

Igaz, hogy az 50˙-os prizmáról szólt, de ez a mozgatható ábra hasznos lehet:

[link]

2012. máj. 2. 11:52
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt van a te adataiddal a megoldásról egy fénykép:

[link]

2012. máj. 2. 13:04
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát Nekem ez az ábra nem igazán jön be bocsi mivel mi nem rajzolgatni szoktunk hanem képletekkel számolunk csak. Én személy szerint nem értem ezt a rajzos feladatot. Mi képletekel szoktunk csak számolni. PL


sin (alfa)/sinß=n cosß=d/l sin(gamma)= x/l vmi ilyesmikkel .Képletekkel esetleg nem tudod elmagyarázni? vagy leirni. köszönöm

2012. máj. 2. 13:05
 4/6 A kérdező kommentje:
De amugy az ábrát köszönöm elég érthetően le van irva minden csak az a kérdésem lenne hogy az a 130° az hogy jött ki neked számolással, mert azt értem hogy a 2/3 az az 1,5 ből következik de azt a 130° nekem az nem megy. Ha még azt eltudnád pontosan magyarázni megköszönném? További szép napot neked!
2012. máj. 2. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Az L-nél levő szöget a merőlegesek adják, ezért az általuk bezárt szögek közül a hegyesszög ugyanannyi, mint az oldalak által bezárt szög (50˙), a másik ennek kiegészítőszöge (130˙). Ezért írtam utána, hogy merőleges-szárú szögPÁR.

Így már világos?

2012. máj. 2. 13:36
 6/6 A kérdező kommentje:
JA ÉRTEM KÖSZI (MAGYARUL 180-50) TUDOM TUDOM TÉNYLEG xD ... KÖSZÖNÖM
2012. máj. 2. 13:47