Ez f'(x)/f(x)=ln|f(x)+C| alakú?
Odáig eljutottam, hogy:
((2-e^x)^2)'=2(e^x)*(2-e^x)
És ez után hogyan lehet tovább számolni?
2012. ápr. 30. 12:16
1/2 anonim válasza:
1/f deriváltja f'/f^2
1/(2-e^x) szerű lesz a primitív függvény. Deriváljuk ezt:
-e^x / (2-e^x)^2 * (-1)=e^x / (2-e^x)^2
Ez csak egy 2-szeres szorzóban tér el az eredetitől, vagyis a primitív függvény
2/(2-e^x) +C lesz.
2/2 anonim válasza:
Vagy célravezető a e^x=t helyettesítés is, ekkor x=lnt és dx=dt/t.
Így az integrandus a
2/(2-t)^2
alakot ölti, amely f'*f^n tipusú, tehát a megoldás így:
2/(2-t)+C,
azaz:
2/(2-e^x)+C alakú, megerősítve az előző válaszolót.