Boss29 kérdése:

A folyótól 20 m-re lévő 20 m magas toronyból a folyó 15°-os látószög alatt látszik. Milyen széles a folyó?

2012. ápr. 25. 10:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Lerajzolod.

Összekötöd a torony tetejét a két parttal.


Közelebbi parttal összekötve egy 20-20 befogóval rendelkező derékszögű háromszöget kapsz. Vagyis a toronynál lévő szög 45 fok.


Most rajzold meg a derékszögű háromszöget, aminek a tornyot a folyó másik partjával köti össze.

A torony 20, a másik oldal 20+d (d a folyó szélessége)


Ha a folyó 15 fokban látszik, akkor ebben a háromszögben a toronynál lévő szög 45+15=60 fok.


tg 60=(20+d)/20

20*gyök(3)=20+d

d=20*[gyök(3)-1]=14,64

2012. ápr. 25. 10:39