2012. ápr. 25. 10:00
1/1 anonim válasza:
Lerajzolod.
Összekötöd a torony tetejét a két parttal.
Közelebbi parttal összekötve egy 20-20 befogóval rendelkező derékszögű háromszöget kapsz. Vagyis a toronynál lévő szög 45 fok.
Most rajzold meg a derékszögű háromszöget, aminek a tornyot a folyó másik partjával köti össze.
A torony 20, a másik oldal 20+d (d a folyó szélessége)
Ha a folyó 15 fokban látszik, akkor ebben a háromszögben a toronynál lévő szög 45+15=60 fok.
tg 60=(20+d)/20
20*gyök(3)=20+d
d=20*[gyök(3)-1]=14,64