Fizika: 5 m magas lejtőről lecsúszó testen mekkora munkát végez a nehézségi erő?

Valaki segítene, ez a fizika házim és nem tudom :(

2012. ápr. 6. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
a tömeg nincs megadva? Ha jól tudom az is kéne ehhez
2012. ápr. 6. 15:29
 2/4 anonim ***** válasza:

W=F*s

s=5méter

F=10*m


W=10*m*5=50*m (ahol m a test tömege.)

2012. ápr. 6. 15:48
 3/4 bongolo ***** válasza:

Jó a W=F·s-es képlet is, de bizonyára tanultátok a helyzeti energia képletét:


W = m·g·h


ahol g a nehézségi gyorsulás (10 m/s²), h a magasság (5 m), m pedig a test tömege.


Ugyanaz jön ki belőle, mimt az F·s-ből, csak abba trükkös belegondolni... most nem magyarázom el.

2012. ápr. 6. 17:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 7. 15:10