Valaki segítene, ez a fizika házim és nem tudom :(2012. ápr. 6. 15:23
1/4 anonim válasza:
a tömeg nincs megadva? Ha jól tudom az is kéne ehhez
2/4 anonim válasza:
W=F*s
s=5méter
F=10*m
W=10*m*5=50*m (ahol m a test tömege.)
3/4 bongolo válasza:
Jó a W=F·s-es képlet is, de bizonyára tanultátok a helyzeti energia képletét:
W = m·g·h
ahol g a nehézségi gyorsulás (10 m/s²), h a magasság (5 m), m pedig a test tömege.
Ugyanaz jön ki belőle, mimt az F·s-ből, csak abba trükkös belegondolni... most nem magyarázom el.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 7. 15:10