Hogyan lehet az f (x) = x^2 - 6x + 5 függvényt leegyszerűsíteni, hogy azt koordináta rendszerben jelölni is lehessen?

2012. ápr. 23. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

teljes négyzetté kell alakítani:

x^2-6x+5

[(x-3)^2]-4


jobbra csúszik 3at, lefele 4et és felfelé mosolygó parabola a képe

2012. ápr. 23. 21:38
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 23. 21:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak még annyit, hogy miért 4-et kell kivonni belőle?
2012. ápr. 23. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert a teljes négyzet:

(x-3)^2=x^2 - 6x + 9

Ha ebből levonsz 4-et, akkor kapod meg az eredeti függvényedet.

2012. ápr. 23. 21:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez volt: x^2-6x+5

Ez lett: [(x-3)^2]-4


A négyzetes tagban ott van +9 az akkor lesz egyenlő az eredetivel, ha 4-et levonsz.

[(x-3)^2]-4 =[x^2-6x+9]-4=x^2-6x+5

2012. ápr. 23. 21:49