2012. ápr. 23. 21:36
1/5 anonim válasza:
teljes négyzetté kell alakítani:
x^2-6x+5
[(x-3)^2]-4
jobbra csúszik 3at, lefele 4et és felfelé mosolygó parabola a képe
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 23. 21:39
3/5 A kérdező kommentje:
Csak még annyit, hogy miért 4-et kell kivonni belőle?
2012. ápr. 23. 21:40
4/5 anonim válasza:
Azért, mert a teljes négyzet:
(x-3)^2=x^2 - 6x + 9
Ha ebből levonsz 4-et, akkor kapod meg az eredeti függvényedet.
5/5 anonim válasza:
Ez volt: x^2-6x+5
Ez lett: [(x-3)^2]-4
A négyzetes tagban ott van +9 az akkor lesz egyenlő az eredetivel, ha 4-et levonsz.
[(x-3)^2]-4 =[x^2-6x+9]-4=x^2-6x+5