2012. ápr. 23. 18:05
1/1 BKRS válasza:
CnH2n ben a szen az 12n/(12n+2n) = 12n/(14n) = 0,86 nem jo,
CnH2n-2 eseetn 12n/(12n+2n-2) = 12n/(14n-2) >12n/14n = 0,86
es ez csak rosszabb lesz meg magasabb szamu masodlagos kotes eseten,
vagyis a szenhidrogen az csak CnH2n+2 lehet
ahol a szen %-os aranya:
12n/(12n+2n+2) = 12n/(14n+2) = 6n/(7n+1) = 0,8372
6n = 0,8372(7n+1)
n = 6
Tehat akkor ez C6H14 lehet csak.