2012. ápr. 22. 23:43
1/2 bongolo válasza:
Több módon is lehet. Mondjuk hasonló háromszögekkel, ahhoz nézd ezt az ábrát:
Az eredeti nagy ABC háromszög hasonló a CBH-val. Vagyis:
a/c = e/a
ABC hasonló ACH-val is. Ebből:
b/c = d/b
Mindkettőnél keresztbe szorozva ez jön ki:
a²=c·e
b²=c·d
Összegük:
a²+b² = c(d+e) = c·c = c²
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!!
2012. ápr. 23. 00:24