15tömeg%-os nátrium-szulfát oldat készítéséhez mennyi 6% oldatban kell feloldani 50g sót?

2012. ápr. 22. 08:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Keverési képletet alkalmazunk:

6*m1+100*50g=(m1+50g)*15

6m1+5000=15m1+750

4250=9m1

472,2=m1


tehát 472,2 g-os oldatban.

2012. ápr. 22. 10:12