2012. ápr. 22. 08:54
1/1 anonim válasza:
Keverési képletet alkalmazunk:
6*m1+100*50g=(m1+50g)*15
6m1+5000=15m1+750
4250=9m1
472,2=m1
tehát 472,2 g-os oldatban.