Mekkora erő hat a rakétára?


Egy rakéta másodpercenként 13 tonna égésterméket "lök ki" 600 m/s sebességgel. Mekkora erő hat a rakétára?


Ez lenne a kérdésem...ti hogyan írjátok ki az adatokat és milyen képletet használtok? Valahol nincs valami olyan oldal ahol az össze fizikai képlet fennt van?



2012. ápr. 21. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Függvénytáblát tudom ajánlani, abban minden középiskolás fizika képlet benne van :)


Itt a lendületmegmaradást kell használni.

A távozó anyag lendülete m*v (tömeg*sebesség):

13000kg*600m/s=7,8*10^6 kg*m/s


A rakéta lendületének ugyanennyivel kell nőnie, azaz a rakéta esetében:

M*V=7,8*10^6 kg*m/s


Ráadásul minden másodpercben ennyivel nő.

F=m*a (erő=tömeg*gyorsulás, és gyorsulás=sebességváltozás/idő)


F=m*a=M*(V/t)=(M*V)/t t az 1 mp, vagyis csak a mértékegység változik


F=7,8*10^6 kg*m/s^2

kg*m/s^2=N ami épp az erő mértékegysége.


A rakétára 7,8*10^6 N hat.

2012. ápr. 21. 16:50
 2/4 A kérdező kommentje:
itt van a kezemben a függvénytáblázat de nem találom,segitenél hogy hol keressem benne? :)
2012. ápr. 22. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Előttem meg nincs :)

Összesen két képletet használtam:


lendület=tömeg*sebesség


I=m*v

Ez a képlet biztos benne van.


A másik az F=m*a volt.


(A harmadik meg a=v/t)


Sajnos hiába vannak előtted a képletek, ha nem tudod, hogy a lendület-megmaradást kell használni :)

2012. ápr. 22. 16:36
 4/4 anonim ***** válasza:

hát igen ez a fizikai feladatmegoldás alapbölcselete XD

ha nem tudod hogy mit használj akkor esélytelen vagy hogy jól megoldjad. de szerintem meg mindenki képes arra hogy felírja a megadott adatokat aztán hogy mit kérdeznek és onnan már el lehet indulni.

2012. ápr. 23. 22:57