Matek:Koordináta-geometria:2 egyenes metszéspontja? --->

van 2 egyenesem-metszik egymást..mindkettőnek megvan a képlete...hogyan számolom ki a metszéspontjukat?mi a képlet?

2012. ápr. 18. 17:15
1 2
 11/14 bongolo ***** válasza:

(x-4)²+(y-3)²=16

-2x-2y=12

---

A másodikból:

x+y=-6

y=-x-6

Ezt behelyettesítjük az első egyenletben y helyébe:

(x-4)²+(-x-6-3)²=16

(x-4)²+(-x-9)²=16

(x-4)²+(x+9)²=16

x²-8x+16 + x²+18x+81 = 16

2x²+10x+81 = 0

Most már csak ezt a másodfokú egyenletet kellene megoldani. Tanultátok ugye a megoldóképletet:

(-b±√(b²-4ac))/(2a)

A négyzetgyök alatt a diszkrimináns értéke:

-10-4·2·81

Ki se számolom, látszik, hogy negatív. Az viszont azt jelenti, hogy nincs megoldás. Vagyis az egyenes és a kör nem metszik egymást.

2012. ápr. 20. 22:02
 12/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!sokat segítettél :)
2012. ápr. 21. 05:57
 13/14 A kérdező kommentje:
de a négyzetgyök alatt a 10 az négyzeten van nem?
2012. ápr. 22. 12:20
 14/14 bongolo ***** válasza:

Igen, az +100, jól elírtam :(

Úgy is negatív.

2012. ápr. 22. 20:58
1 2