Miképpen tudom megállapíátani az atló hosszát? (geometria, sokszögek)

Van egy n oldalú 31cm kerületű sokszögem. Az egyik átlója 2 kisebb n sokszögre ossza 21 és 31cm kerületekkel. Milyen hosszú az átló hossza?

2012. ápr. 16. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csinálsz egy vázlatot, akkor elég jól látszik, hogy mi a helyzet.


Az átló 2 sokszögre osztotta föl.


Ezeknek a kerülete: átló+A illetve átló+B

ahol A és B az eredeti sokszög megfelelő oldalainak az összege. Nem tudom szépen leírni, de remélem ez érthető.


A+B az eredeti sokszög kerülete.


átló+A=21

átló+B=31

A+B=31


Ebből mindhárom ismeretlen ki lehet számolni, de ha az első kettőt összeadod:

2*átló+A+B=52

2*átló+31=52

2*átló=21

átló=10,5 cm

2012. ápr. 16. 19:39
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! De a végét pontosan nem értem, vagyis ezt a részt:

2*átló+A+B=52

2*átló+31=52 <- az a 31 hogy került oda?

2*átló=21

átló=10,5 cm

2012. ápr. 16. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
A+B az eredeti sokszög TELJES kerülete, arról tudjuk, hogy 31. Ezért A+B helyére be lehet írni, hogy 31.
2012. ápr. 16. 19:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már értem, mégegyszer köszön!
2012. ápr. 16. 20:27