Van egy n oldalú 31cm kerületű sokszögem. Az egyik átlója 2 kisebb n sokszögre ossza 21 és 31cm kerületekkel. Milyen hosszú az átló hossza?2012. ápr. 16. 19:25
1/4 anonim válasza:
Ha csinálsz egy vázlatot, akkor elég jól látszik, hogy mi a helyzet.
Az átló 2 sokszögre osztotta föl.
Ezeknek a kerülete: átló+A illetve átló+B
ahol A és B az eredeti sokszög megfelelő oldalainak az összege. Nem tudom szépen leírni, de remélem ez érthető.
A+B az eredeti sokszög kerülete.
átló+A=21
átló+B=31
A+B=31
Ebből mindhárom ismeretlen ki lehet számolni, de ha az első kettőt összeadod:
2*átló+A+B=52
2*átló+31=52
2*átló=21
átló=10,5 cm
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! De a végét pontosan nem értem, vagyis ezt a részt:
2*átló+A+B=52
2*átló+31=52 <- az a 31 hogy került oda?
2*átló=21
átló=10,5 cm
2012. ápr. 16. 19:48
3/4 anonim válasza:
A+B az eredeti sokszög TELJES kerülete, arról tudjuk, hogy 31. Ezért A+B helyére be lehet írni, hogy 31.
4/4 A kérdező kommentje:
Most már értem, mégegyszer köszön!
2012. ápr. 16. 20:27