Körhenger? (kérdés túl rövid magyarázat hosszú)


Lemezből körhenger alakú,felül nyitott tartályokat készítenek.Hány négyzetméter lemezt használnak fel annak a tartálynak a készítéséhez,melynek magassága 5m,alapjának átmérője 20dm.Hány liter víz fér el egy ilyen tartályba?

Versenyfeladat,de még nem vettük a körhengert.Tanárnőm azt mondta,hogy nézek utána,de nem értem.Ha valaki elmagyarázná azt megköszönném.


2012. ápr. 16. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

m=5m

d=20dm=0,2m

r=0,1m


K=2r*3,14=0,2*3,14=0,628 m

T=r^2*3,14=0,1^2*3,14=0,0314 m^2


Tpalást=K*m=0,628*5=3,14 m^2


Ennyi fémet használtak: 0,0314+3,14=3,1714 m^2

V=T*m=0,0314*5=0,157 m^3


0,157m^3=0,000157dm^3=0,000157 liter

2012. ápr. 16. 19:28
 2/3 A kérdező kommentje:
A 20dm nem 2m?
2012. ápr. 16. 19:55
 3/3 anonim ***** válasza:

jajj de:) vmiért cm-t hittem oda, bocsi

de a számolás le van írva csak át kell írni (10el beszorozni néhol)

2012. ápr. 16. 20:23