Lemezből körhenger alakú,felül nyitott tartályokat készítenek.Hány négyzetméter lemezt használnak fel annak a tartálynak a készítéséhez,melynek magassága 5m,alapjának átmérője 20dm.Hány liter víz fér el egy ilyen tartályba?
Versenyfeladat,de még nem vettük a körhengert.Tanárnőm azt mondta,hogy nézek utána,de nem értem.Ha valaki elmagyarázná azt megköszönném.
2012. ápr. 16. 19:21
1/3 anonim válasza:
m=5m
d=20dm=0,2m
r=0,1m
K=2r*3,14=0,2*3,14=0,628 m
T=r^2*3,14=0,1^2*3,14=0,0314 m^2
Tpalást=K*m=0,628*5=3,14 m^2
Ennyi fémet használtak: 0,0314+3,14=3,1714 m^2
V=T*m=0,0314*5=0,157 m^3
0,157m^3=0,000157dm^3=0,000157 liter
2/3 A kérdező kommentje:
A 20dm nem 2m?
2012. ápr. 16. 19:55
3/3 anonim válasza:
jajj de:) vmiért cm-t hittem oda, bocsi
de a számolás le van írva csak át kell írni (10el beszorozni néhol)