Ezeket hogyan kell megoldani?


1.|3x+1|+|2y+1|+|6z+1|=0,akkor x++y+z=?

2.E(x)=2x+4,E(2m)+E(m-1)+18,akkor m=?

3.A 100-nál nem nagyobb pozitív egész számok közül azok összege,amelyek 2-vel,3-mal és 5-tel egyaránt oszthatók:


Sokat gondolkoztam rajtuk de nem nagyon értem őket


2012. ápr. 9. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

A bal oldalon van 3db abszolútérték-jel, aminek az összege 0. Ez csak úgy lehet, ha MINDHÁROM 0.

x=-1/3 y=-1/2 z=-1/6


2,

E(x)=2*x+4 akkor

E(2m)=2*(2m)+4=4m+4 (x helyére kell beírni a 2m-et)

E(m-1)=2*(m-1)+4=2*m+2


A kettő összege: 6m+6 és gondolom azt akartad írni, hogy ez egyenlő 18. Akkor m=2.


3. 100-nál nem nagyobb pozitív egész számok, amik oszthatóak 2-vel 3-al és 5-el CSAK azok, amik oszthatóak 30-al.

Ezek a 30,60,90 összegük 180.

2012. ápr. 9. 20:26
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszi,kiraly vagy:D
2012. ápr. 9. 21:32