Mely valós számokra igaz? |7x-5|=7x-5

2012. ápr. 9. 17:58
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Azokra a számokra, ahol a 7x-5 értéke nem negatív.

Ha megoldjuk a 7x-5=0 egyenletet, akkor x-re 5/7-et kapunk.

Tehát azokra a számokra igaz, amelyek nagyobbak 7/5-nél.

2012. ápr. 9. 18:07
 2/5 Shai-Hulud ***** válasza:
Bocs, "amelyek nagyobbak 5/7-nél." na ez akart lenni.....
2012. ápr. 9. 18:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem Nagyon köszönöm :))!
2012. ápr. 9. 18:12
 4/5 A kérdező kommentje:

és ezt hogy tudom megoldani? :)

5|x|+1=|x|+13

2012. ápr. 9. 18:13
 5/5 Silber ***** válasza:

Ha x negatív:

5*(-x)+1=(-x)+13

-5x+1=13-x

4x=-12

x=-3


Ha x nemnegatív:

5*x+1=x+13

5x+1=x+13

4x=12

x=3

2012. ápr. 9. 19:28