Egy srácnak 2km kell lefutnia 7:30perc alatt, milyen gyorsan kell futnia (km/h) Hogy le tudja futni az adott távot?


2012. ápr. 5. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:

wow


sebesség=út/idővel

az utat km-ben kell megadni

az időt órában

Ekkor a sebesség pont km/h lesz.


Jé az út km-ben van, hurrá.

Hú a 7,5 percet át kéne váltani órává. 1 óra az 60 perc, akkor 1 perc az 1/60 óra. 7,5 perc 7,5/60 óra

7,5/60=0,125 óra


sebsség=2/0,125= 16 km/h

2012. ápr. 5. 20:21