hogy oldjam meg?2012. ápr. 5. 12:39
1/1 BKRS válasza:
A dia merete meterben:
0,018*0,025
A nagyitas aranyat jeloljuk a-val
A kep merete: 0,018a*0,025a = 2,88
Ezt a-ra megoldva: a=80
Ha a dia a lampatol 5cm-re van,
akkor a kep a lampatol 5*a = 400 cm-re van.
Vagyis a dia a keptol 400-5=395cm-re van.