2012. febr. 2. 17:36
3/7 A kérdező kommentje:
Akkor az azt jelenti hogy mindennek a dupláját kell venni?
2012. febr. 2. 17:53
5/7 anonim válasza:
Az első szám az általad látott kép arányát jelenti.
A második a valós értéket.
Pl: 2:1 = ami itt 2 egység, a valóságban 1 egység.
6/7 anonim válasza:
Ezt onnan tudhatod mindig meg, hogy úgy veszed az arányt, mintha törtről lenne szó:
2 : 1 = 2/1 = 2 és ez nagyobb, mint az 1, tehát nagyításról van szó.
Térképek esetében:
1 : 50 000 = 1/50000 = 0,00002 ez kisebb mint 1, tehát a térképen az ábrázolt terület kisebb lesz, mint a valóságban - kicsinyítésről lesz szó (ez amúgy eddig még minden esetben így volt).
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, ment a +
2012. febr. 3. 19:35