A 2:1 egy arány nagyítás vagy kicsinyítés?

2012. febr. 2. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyítás
2012. febr. 2. 17:46
 2/7 anonim válasza:
nagyítás
2012. febr. 2. 17:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor az azt jelenti hogy mindennek a dupláját kell venni?
2012. febr. 2. 17:53
 4/7 BKRS ***** válasza:
igen, duplajat.
2012. febr. 2. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első szám az általad látott kép arányát jelenti.

A második a valós értéket.

Pl: 2:1 = ami itt 2 egység, a valóságban 1 egység.

2012. febr. 2. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt onnan tudhatod mindig meg, hogy úgy veszed az arányt, mintha törtről lenne szó:


2 : 1 = 2/1 = 2 és ez nagyobb, mint az 1, tehát nagyításról van szó.


Térképek esetében:


1 : 50 000 = 1/50000 = 0,00002 ez kisebb mint 1, tehát a térképen az ábrázolt terület kisebb lesz, mint a valóságban - kicsinyítésről lesz szó (ez amúgy eddig még minden esetben így volt).

2012. febr. 2. 22:52
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, ment a +
2012. febr. 3. 19:35