Kérem, részletesen vezessétek le, magyarázattal!2011. jan. 12. 22:55
1/4 DudoloPocok válasza:
N=K/T=k/t=f/(t-f)=(k-f)/f ezek azonosságok
tárgytávolság N=f/(t-f) -ből
t=(f-N*f)/N =(0,5-1-0,25*0,5)/0,5 = 0,75 m
ha a képtáv 1,5 m akkor a nagyítás :
N=(k-f)/f.....N=(1,5-0,5)/0,5=2
A magyarázat N=K/T=k/t deffinició
leképezési törvény : 1/f=1/k+1/t k-t t-t kifejezve behelyettesítve a feni definícióba jönnek ki a felhasznált képletek.
A képalkotás vázlatára lásd :
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 13. 11:41
3/4 A kérdező kommentje:
ja igen, és akkor a tárgy magasságával nem is kell számolnom?
2011. jan. 13. 11:43